V předchozím článku jsme zkoumali širší souvislosti konjunkce Jupiter-Uran označující začátek jejich nového 14 letého cyklu, podívali jsme se spolu i do historie na předchozí setkání v Býku v roce 1941 a v Beranu / Rybách v letech 2010 a 2011. 

K přesné konjunkci dojde 21. dubna 2024 na 21°49´ Býka, aspekt je však téměř přesný již od poloviny března a bude postupně slábnout až do konce května.

V tomto příspěvku prozkoumáme, jak by to mohlo fungovat na osobní úrovni a co můžete udělat pro to, abyste této konstelace využili na maximum.

Pro koho bude tato konstelace nejvýznamnější a jak ji můžete využít?

Konjunkce Jupiter Uran představuje vzrušující nový začátek v oblasti, kde máte ve svém nativním horoskopu znamení Býka. Zde můžete očekávat náhlé příležitosti, překvapení, průlomy, zvraty a narušení, zvláště pokud konjunkce naváže aspekt s některou z vašich osobních planet a to v rozmezí 17°-25° Býka, ale i Štíra (opozice), Lva a Vodnáře (kvadrát), popř. Raka, Ryb (sextil) Panny a Kozoroha (trigon).

Významné projevy ve svém životě mohou pociťovat zejména lidé, kteří v nativním horoskopu mají tuto konstelaci, tedy lidé narození v první polovině roku 1941, od září 1954 do července 1955, od září 1968 do srpna 1969, ročníky 1983, od ledna do dubna 1997, od května 2010 do března 2011. 

Zarovnání Jupiter-Uran kombinují optimismus a růst Jupitera s idealismem a inovacemi Uranu. V nejlepším případě Jupiter povzbuzuje Uran, aby byl prospěšnější a méně extrémní, což přináší povznášející a pozitivní výsledky. Dávejte si ale pozor na tendenci věci přehánět nebo příliš expandovat, zvláště pokud máte obvykle sklony k nadměrnému idealismu.

Pokud Jupiter a Uran jakkoliv přímo ovlivní váš nativní horoskop, můžete se cítit nabití energií a neklidní se silnou touhou po svobodě. Nejspíš budete chtít vyzkoušet nové věci a prozkoumat nápady nebo činnosti, které rozšíří vaše obzory a váš pohled na život. Můžete zažít průlom téměř v jakékoli oblasti, kde jste uvízli, ale zejména v životní oblasti, kam konjunkce ve vašem horoskopu padá, nebo ve vztahu k jakýmkoli planetám, které setkání aspektuje.

Mohl by to být okamžik znovuzrození, kde jsou zasazena semena nového života, která porostou do budoucnosti. Nebo se objeví náhlá příležitost, která radikálně změní směr vašeho života, jako je nová kariéra nebo vztah, překvapivé zlepšení zdraví nebo duchovní probuzení, které vám obrátí život naruby.

Buďte otevření možnostem a očekávejte neočekávané. Buďte ochotni experimentovat a zkoušet nové věci, zvláště pokud vás vaše sny nebo intuice už nějakou dobu nabádají, abyste provedli změny.

Tento tranzit představuje skvělou příležitost, jak výrazně změnit svůj život k lepšímu. Můžete jej využít k tomu, abyste se vymanili ze starých zvyků a vyjetých kolejí a opustili zlozvyky  nebo chování, které vás brzdí. Budete mít více odvahy být sami sebou a můžete být inspirováni k tomu, abyste riskovali a udělali něco, o čem jste si nikdy nemysleli, že byste mohli. Ale musíte si také dávat pozor na stínovou stránku této energie.

Můžete se cítit velmi neklidně a pustit se tak odhodlaně do procesu osvobození, že to povede k unáhlenému chování nebo extrémnímu riskování, které vás dostane do problémů. Ať už plánujete cokoliv, neuškodí udělat krok zpět a nejprve si to promyslet. Jsme v Býku, buďte tedy rozumní a praktičtí.

Pokud konjunkce Jupiter-Uran ovlivní váš radix harmonicky, pak to bude velmi dobrý čas pro sebevědomé chopení se (Jupiter) nových příležitostí nebo nápadů (Uran), které se nabízejí. Je třeba je konkretizovat, protože Jupiter-Uran jsou v zemském znamení Býka. Mohlo by vás to zavést na místa, která přesahují to, co jste si představovali, že je možné nebo reálné.

Nečekejte ale, že se váš život zázrakem změní okamžitě a bez vašeho přičinění! Záleží samozřejmě na individuálním horoskopu každého z vás, každý tranzit se odehrává v kontextu všech ostatních tranzitů procházejících vaším horoskopem v daném okamžiku. Co se stane, bude záviset na všem ostatním, co se děje. A také na tom, zda výzvy a příležitosti dokážete identifikovat, uchopit a aktivně využít.

Tato konstelace by ale mohla být bodem obratu, kdy je zasazeno semínko, které poroste do budoucnosti, budete-li o něj pečovat. Připomínám však, že jsme v Býku – vylepšení si tedy vyžádají čas a pravděpodobně i trochu úsilí, než uvidíte výsledky.

Tento tranzit můžete maximálně využít tak, že se naladíte na pozitivní potenciál osvobozující energie a budete proaktivní.

Pokud budete zároveň stát nohama na zemi a budete praktičtí, měli byste být schopni se vyhnout tomu, abyste se nechali unést přílišným optimismem nebo nemístným nadšením.

VYUŽIJTE OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ, KDYŽ NĚJAKÉ UVIDÍTE!

Pokud vás zajímá, v jaké oblasti vašeho života se obě planety letos setkají a jak byste toho mohli konkrétně využít, obraťte se na mne a objednejte si osobní nebo on-line konzultaci.

Děkuji za přečtení 🙏❤️

Zdroje obrázků: Pixabay, Canva.